SEnsei 211

SEnsei 211

Jest to konstrukcja wyjątkowa – wzmacniacz zbudowano w oparciu o nadawcze triody żarzone bezpośrednio. Ideą serii wzmacniaczy Haiku-Audio SEnsei jest całkowite oddanie brzmienia w objęcia natury i istoty konkretnej lampy. Lampa 211 to lampa nadawcza, od której oczekiwano 100 procentowej wierności, prawdy absolutnej. Haiku SEnsei 211 jest skonstruowany w idei ultra-wiernego przekazu. Technicznie rzecz biorąc SEnsei 211 jest to układ dwóch wzmacniaczy, w którym pierwszy, dwustopniowy, oparty jest o lampy ECC81, ECC82 i EL84 – steruje on prądem siatek końcówki mocy zbudowanej na bazie lamp 211. Cały wzmacniacz pracuje w klasie A, w ramach topologii Single-Ended. Zasilanie wzmacniacza oddano w ręce mocnego zasilacza z dławikiem, zgodnie z najlepszymi zasadami konstrukcji układów lampowych. Relatywnie wysoka moc wzmacniacza pozwala wysterować nawet bardzo trudne zestawy głośnikowe.

Lampa 211 została opracowana w latach 20 ubiegłego stulecia dla stacji nadawczych rozwijającej się dynamicznie radiofonii. Z tych właśnie powodów dołożono wszelkich starań aby jej charakterystyka była możliwie najbardziej liniowa. W rezultacie otrzymujemy czysty, dynamiczny dźwięk, którego cechą główną jest najwyższa możliwa wierność brzmienia.

Bardzo ważnym składnikiem brzmienia tego wzmacniacza są transformatory, zbudowane wg projektu Haiku-Audio w zakładzie Leszka Ogonowskiego. Do budowy transformatora dla takiego wzmacniacza konieczne jest policzenie i dobranie najwyższej jakości materiałów, w tym przypadku są to super-przenikalne, cieniutkie blachy. Należy także odpowiednio policzyć skomplikowany układ uzwojeń. Dopiero wtedy można być pewnym rezultatu. Transformatory posiadają specjalne uzwojenia włączone w anody i katody lamp mocy oraz stopień sterujący.

Dane techniczne:

Moc wyjściowa: 35 W
Klasa pracy: A-SE DHT
Lampy sterujące: ECC81, ECC82, 2xEL84,
Lampy mocy: 2×211
Front: czarny, Front srebrny na zamówienie
Zdalne sterowanie głośnością (RCV)

Pasmo (-1 dB): 14 Hz–35 kHz

Pasmo (-3 dB): 7 Hz–51 kHz
Ilość wejść: 4 pary RCA
Ilość wyjść: 1 para SPK
Pobór mocy: 250 W
Waga: 25 kg
Wymiary: 45 x 32 x 25 cm

SEnsei 211 Special RC – CENA: 22 500

Haiku-Audio SEnsei 211 Special Edition