Custom Works


Produkcja realizowana na zamówienie

Kilka zasad – podstawowe założenia konstrukcyjne wzmacniaczy Haiku-Audio to: racjonalny wybór rozwiązań układowych przy jednoczesnym zachowaniu prostoty, przejrzystości konstrukcji i zastosowanie najlepszych dostępnych komponentów. Każde urządzenie Haiku-Audio jest wykonywane ręcznie w krakowskiej wytwórni. Do montażu przestrzennego używane są łączówki ze srebra. Jeśli korzystamy z obwodów drukowanych to są one wyprodukowane w Polsce – dwustronne grube laminaty z metalizacją wszystkich otworów. 

Stosujemy elementy najwyższej dostępnej jakości w danym przedziale cenowym. Większość z nich pochodzi z renomowanych wytwórni europejskich. Nazwy takie, jak Miflex, Ohmite, Dact, Wima, Vishay, Alps, Piher, Schurter, CMC czy Neutrik mówią same za siebie. Odpowiedni dobór elementów o dużych zapasach dopuszczalnych mocy i napięć przyniósł w efekcie także wysoką bezawaryjność – przez wiele lat obecności na rynku ani jeden z wyprodukowanych wzmacniaczy nie uległ poważnej awarii.

Swoboda stwarzania – kiedy nie trzeba zapewnić powtarzalności w ramach serii, projektowanie urządzeń audio wkracza w inny wymiar. Projektujemy i realizujemy oryginalne rozwiązania układowe – powstają wtedy urządzenia niepowtarzalne, dopasowane dokładnie do indywidualnych potrzeb. Wykonujemy lampowe wzmacniacze zintegrowane i wzmacniacze mocy, również w układzie monobloków.

Tworzymy przedwzmacniacze liniowe i gramofonowe o unikalnych własnościach oraz specjalistyczne urządzenia studyjne. Każdy wzmacniacz Haiku Custom Works opuszczający wytwórnię Haiku-Audio jest wyjątkowy. Poprzez subtelny dobór elementów w kluczowych miejscach układu może zostać dopasowany do konkretnego systemu odsłuchowego, pomieszczenia i preferencji słuchacza już na etapie produkcji, a czasem także w trakcie eksploatacji.


SELENE to wzmacniacz lampowy pracujący w klasie A wykonany w technologii Push-Pull (PP). Wzmacniacz stanowią: przeciwsobny stopień mocy w klasie A, odwracacz parafazowy oraz zasilacz z dławikiem. Rozbudowane transformatory wyjściowe posiadają uzwojenia włączone w anody, siatki ekranujące oraz katody lamp mocy techniką dzielonego obciążenia.

Wzmacniacz lampowy Haiku-Audio SELENE 6550

Origami to wzmacniacz lampowy w topologii Single Ended pracujący w klasie A – prawdziwe Złote Runo dla wielbicieli wybitnego dźwięku. Droga sygnału składa się z minimalnej liczby komponentów, a każdy z nich jest bardzo starannie dobrany. 

Wzmacniacz lampowy Haiku-Audio Origami EL34+Arachne

Wzmacniacz z serii  SOL posiada trzy stopnie wzmocnienia i nie jest objęty pętlą sprzężenia zwrotnego. Sercem układu jest stopień tranzystorowy MOSFET działający w konfiguracji Single-Ended. Wzmocnienie prądowe generuje przeciwsobna para tranzystorów bipolarnych. Wzmacniacz charakteryzuje się pięknym, klarownym brzmieniem.

Wzmacniacz tranzystorowy Haiku-Audio SOL2

Wyróżnikiem topologii Williamsona jest stopień sterujący, wykorzystujący podwójną lampę pracującą jako przeciwsobny stopień w klasie A. Rozwiązanie to gwarantuje niezwykłą dynamikę i swobodę wysterowania lamp mocy niezależnie od poziomu sygnału. Wewnętrzną budowę wzmacniaczy tej serii wyróżnia precyzyjny montaż przestrzenny.

Wzmacniacz lampowy Haiku-Audio Williamson 6CA7

Haiku-Audio produkuje wysokiej jakości przewody głośnikowe i interkonekty bazując na doświadczeniach zdobytych podczas realizacji urządzeń dla profesjonalistów. Wytrzymałe mechanicznie i znakomicie ekranowane interkonekty o niezwykle niskiej pojemności i przewody głośnikowe, które dzięki swojej konstrukcji są odporne na zakłócenia zewnętrzne.

Przewody połączeniowe Haiku-Audio RCA

Seria Ganymede

Przedwzmacniacz Ganymede budowany jest na indywidualne zamówienie tak, aby swoją funkcjonalnością najlepiej odpowiadał wymaganiom słuchacza. Można go konfigurować wybierając spośród czterech modułów sygnałowych. Możliwości kilka, od samodzielnego przedwzmacniacza gramofonowego, poprzez klasyczny regulator głośności z wejściem gramofonowym, aż po urządzenie zawierające wszystkie moduły równocześnie. Wszystkie wersje łączy konstrukcja chassis z widocznymi lampami, najwyższa jakość zastosowanych podzespołów oraz montaż przestrzenny.

Rrzedwzmacniacz lampowy Haiku-Audio GANYMEDE 4P