Origami – Custom Works


Origami na zamówienie

Origami to zintegrowany wzmacniacz lampowy Single Ended pracujący w klasie A – prawdziwe Złote Runo dla wielbicieli wybitnego dźwięku. Droga sygnału składa się z minimalnej liczby komponentów, a każdy z nich jest bardzo starannie dobrany. Stopień wstępny zbudowano na lampach ECC82 – stopień mocy mogą stanowić pentody EL34, tetrody strumieniowe KT66, KT88 lub amerykańskie 6550. Zależnie od zastosowanej lampy mocy wzmacniacz będzie miał inną moc, ale także, i to może jest najważniejsze dla poszukiwaczy idealnego brzmienia, inaczej będzie prezentował materiał muzyczny, w zależności od cech zastosowanej lampy.

W przypadku konstrukcji Single Ended cały sygnał każdego kanału przetwarzany jest przez jedną lampę. Przynosi to dodatkowe korzyści: można pominąć odwracacz fazy – układ znacznie się upraszcza – dzięki temu dźwięk jest naturalny i delikatny – otrzymujemy czyste, niezniekształcone i bardzo bogate brzmienie – które pozwala cieszyć się materiałem muzycznym w pełnej krasie. Wyjątkowość naszej propozycji to pełna synergia wyrafinowanej konstrukcji, wysmakowanego brzmienia i przystępnej ceny.

Origami EL34 SE

PLN 10 900 .00

Lampy: 2xECC82, 2xEL34, 1x5C3S
Moc: 10W, Class A-SE


Origami EL34 SE to wzmacniacz lampowy pracujący w klasie A w ramach topologii Single-Ended, w której cały sygnał każdego kanału przetwarzany jest przez pojedynczą lampę mocy. Wzmacniacze SE to prawdziwe Złote Runo dla wielbicieli wybitnego dźwięku. Droga sygnału składa się z minimalnej liczby komponentów, a każdy z nich jest bardzo starannie dobrany. Origami EL34 to propozycja wyjątkowa w swojej klasie, adresowana dla wyrafinowanego melomana. Moc wyjściowa: 10W. Potencjometr to granatowy Alps, rezystory metalizowane, ceramiczne podstawki ze złoconymi stykami. Front aluminiowy.


Wzmacniacz lampowy Haiku-Audio Origami EL34

Origami KT66 SE

PLN 10 200 .00

Lampy: 2xECC82, 2xKT66, 1x5R4WGA
Moc: 10W, Class A-SE


Origami KT66 SE to urządzenie zrealizowane dla konesera. Stopień wstępny zbudowano na lampach ECC82, znanych ze swoich znakomitych parametrów, a stopień mocy oparto o bardzo cenione ze względu na swoje unikalne brzmienie lampy KT66. Lampowy zasilacz zbudowano przy użyciu lampy 5R4WGA. Słodkie, soczyste, bardzo przestrzenne brzmienie wzmacniacza najlepiej prezentuje się we współpracy z wysokoskutecznymi głośnikami szerokopasmowymi. Obudowa stalowa, proszkowana, front aluminiowy, anodowany na kolor grafitowy.


Wzmacniacz lampowy Haiku-Audio Origami KT66

Origami P + Arachne

PLN 13 600 .00

Lampy: 2xECC82, 1x???, 2x???
Moc: do uzgodnienia, Class A-SE


Każdy wzmacniacz Haiku-Audio może zostać na zamówienie wyprodukowany w wersji końcówki mocy. Nasze końcówki mocy świetnie się czują w towarzystwie lampowego przedwzmacniacza z lampową regulacją barwy dźwięku Haiku-Audio IRIS Line lub pasywnym, minimalistycznym kontrolerem Arachne (8 wejść w dwóch blokach, 1xOUT 1xREC). Wzmacniacze Origami są przeznaczone do współpracy z wysokoskutecznymi kolumnami pozwalając cieszyć się pełnym, soczystym brzmieniem i zjawiskową stereofonią prezentowaną dzięki realizacji wzmacniacza w technologii Single-Ended.


Wzmacniacz lampowy Haiku-Audio Origami EL34+Arachne