Origami SE Black

Wzmacniacz lampowy Haiku-Audio Origami Black

Origami SE Black – to zintegrowany wzmacniacz lampowy Single Ended pracujący w klasie A – prawdziwe Złote Runo dla wielbicieli wybitnego dźwięku. Droga sygnału składa się z minimalnej liczby komponentów, a każdy z nich jest bardzo starannie dobrany. Stopień wstępny zbudowano na lampach ECC82 – stopień mocy oparto o lampy 6550 lub KT88, w torze audio zastosowano kondensatory Miflex. Lampowy zasilacz zbudowano przy użyciu lampy 0C3. Moc wyjściowa wynosi 15 W co pozwala wysterować kolumny głośnikowe o skuteczności równej lub większej niż 87dB. Pełna synergia wyrafinowanej konstrukcji, wysmakowanego brzmienia i przystępnej ceny.

Wzmacniacz posiada trzy wejścia liniowe. Chassis jest stalowe, lakierowane na czarno. Front i gałka wykonane są z pełnego aluminium. Urządzenie nie posiada zdalnego sterowania.

Amerykańska lampa 6550 (i jej europejski odpowiednik KT88) to klasyczna tetroda strumieniowa skonstruowana w 1955 na potrzeby rodzącego się rynku scenicznego, studyjnego i domowego Hi Fidelity. Podczas prac nad jej układem brano pod uwagę rosnące wymagania konsumentów muzyki – zarówno jazzu, rocka i oczywiście najbardziej wymagającej muzyki klasycznej. 6550 natychmiast trafiła do stopni mocy większości legendarnych wzmacniaczy a w nowoczesnej implementacji lampa jeszcze dobitniej pokazuje swój pazur, tak kochany przez melomanów i audiofilów. W przypadku konstrukcji Single Ended cały sygnał każdego z kanałów przetwarzany jest przez jedną lampę. Przynosi to dodatkowe korzyści: można pominąć odwracacz fazy – układ znacznie się upraszcza, a dzięki temu dźwięk jest naturalny i delikatny – otrzymujemy czyste, niezniekształcone i bardzo bogate brzmienie, które pozwala cieszyć się materiałem muzycznym w pełnej krasie.

Origami jest również dostępne jako końcówka mocy w programie Custom Works

Dane techniczne:

Moc wyjściowa: 15 W
Klasa pracy: A-SE

Lampy: 2xECC82, 2×6550 lub KT88, 1x0C3
Front: czarny

Pasmo (-1 dB): 14 Hz–34 kHz

Pasmo (-3 dB): 7 Hz–50 kHz
Ilość wejść: 3 pary RCA
Ilość wyjść: 1 para SPK
Pobór mocy: 110 W
Waga: 15 kg
Wymiary: 43 x 30 x 15 cm

Origami SE Black – CENA: 11 900

Wzmacniacz lampowy Haiku-Audio Origami Black
Wzmacniacz lampowy Haiku-Audio Origami Black