SOL – Custom Works


SOL na zamówienie

SOL – każdy wzmacniacz z serii  SOL posiada trzy stopnie wzmocnienia i nie jest objęty globalną pętlą sprzężenia zwrotnego. Sercem układu jest stopień tranzystorowy MOSFET działający w konfiguracji Single-Ended sterujący stopniem mocy, który stanowi przeciwsobna para odpowiednio dobranych tranzystorów bipolarnych. Dzięki swojej konstrukcji wzmacniacz charakteryzuje się pięknym, klarownym brzmieniem i mocą wystarczającą do wysterowania większości zespołów głośnikowych. Wzmacniacz jest wyposażony w zdalne sterowanie głośnością.

Każdy SOL ma cztery wejścia liniowe. Potencjometr głośności to granatowy Alps, lub w wersjach ze zdalnym sterowaniem, jego wersja zmotoryzowana. W skład wzmacniacza wchodzą komponenty najwyższej jakości: gniazda wejściowe Neutric, wysokiej jakości kondensatory polipropylenowe i Nichicon w torze audio, precyzyjne metalizowane rezystory. Chassis jest stalowe, lakierowane na czarno. Front aluminiowy, anodowany na czarno lub srebrny.

SOL I RCV

PLN 9 400 .00

25/45W – 8/4Ω Class A
Pasmo (-1dB): 14Hz-92kHz


Tranzystor z lampową duszą

wstereo.pl: “Minimalistyczna konstrukcja wzmacniacza skutkuje niezwykłą mikrodynamiką połączoną z szybkością. Niezwykła przejrzystość i barwowa neutralność pozwala cieszyć się muzyką, zapominając o sprzęcie. Wzmacniacz kreuje scenę muzyczną z niesamowitą mikroenergią i wewnętrznym pulsem.”

Wzmacniacz nie jest królem Black Metalu, do tego jest SOL IV. Wzmacniacz polecamy właścicielom głośników o skuteczności od 88dB.


Haiku-Audio SOL

SOL II RCV

PLN

50/90W – 8/4Ω Class A/AB
Pasmo (-1dB): 14Hz-250kHz


“Wzmacniacz kompletny”

wstereo.pl: “SOL II to mistrz sumo i haiku w jednym: dysponuje wysoką mocą i wydajnością prądową, co pozwala na wysterowanie niemal każdych kolumn. Od strony brzmieniowej jest to rewelacyjnie neutralny tonalnie i obiektywny. Co najważniejsze, urządzenie genialnie oddaje makro- i mikrodynamikę, a prezentując każdy gatunek – muzykę poważną, jazzową, rockowa, bluesa czy elektronikę – z każdego nagrania potrafi zrobić audiofilski i muzykalny spektakl w stereo.”


Haiku-Audio SOL2

SOL III RCV

PLN

60/110W – 8/4Ω Class A/AB. Dual mono.
Pasmo (-1dB): 14Hz-52kHz


Czysty Jak chłodna woda”

wstereo.pl: „Jedno jest pewne: wybierając SOL III otrzymamy uniwersalny wzmacniacz o rewelacyjnej dynamice, przestrzeni, plastyczności i barwie. Wzmacniacz, który da nam mnóstwo satysfakcji ze słuchania muzyki, prezentując ją w sposób purystyczny, barwny, spójny i prawdziwy. W każdym razie SOL III zostaje – przynajmniej na jakiś czas – jako nasz wzmacniacz testowy. I razem ze swoim młodszym bratem (SOL I) został laureatem naszej “Rekomendacji Roku 2016


Haiku-Audio SOL3