SELENE – Custom Works

SELENE na zamówienie

SELENE to wzmacniacz lampowy pracujący w klasie A wykonany w technologii Push-Pull (Push-Pull). Główne elementy stanowią: przeciwsobny stopień mocy w klasie A, odwracacz parafazowy oraz zasilacz z dławikiem. Rozbudowane transformatory wyjściowe posiadają uzwojenia włączone w anody, siatki ekranujące oraz katody lamp mocy techniką dzielonego obciążenia. Droga sygnału, od gniazd wejściowych aż do stopnia końcowego zbudowana jest techniką montażu przestrzennego.

Każda integra SELENE ma cztery wejścia liniowe. Potencjometr głośności to granatowy ALPS, lub w wersjach ze zdalnym sterowaniem, jego wersja zmotoryzowana. Wszystkie rezystory są metalizowane, podstawki ceramiczne ze złoconymi stykami, kondensatory Nichicon Gold w kluczowych miejscach toru. Chassis jest stalowe, lakierowane na czarno. Front aluminiowy, anodowany na czarno lub srebrny.


SELENE 6L6

+48 726-738-358

Lampy: 3x6SN7, 4x6L6
Moc: 12W, Class A


Selene 6L6 A to znakomita propozycja dla właścicieli skutecznych głośników, świetnie się sprawdza współpracując z głośnikami z lat 70 i 80 zbudowanych na dużych papierowych głośnikach średni-niskotonowych i jedwabnej kopułce. Wzmacniacz dla entuzjastów muzyki in spe, zwolenników dźwięku najbliższego jego naturalnemu brzmieniu. Bardzo muzykalna prezentacja idzie w parze z cudowną prezentacją wokali wspartych wiernie odtworzonym instrumentarium.


Haiku-Audio SELENE 6L6

SELENE 6550 (KT88)

PLN 16 400 .00

Lampy: 3x6SN7, 4×6550
Moc: 35W, Class A.


Selene 6550 A ma już większe możliwości mocowe. Wzmacniacz znakomicie współpracuje z głośnikami BBC – Spendor, Harbeth, Rogers, potrafi też wysterować współczesne konstrukcje o skuteczności od 86 dB. Właściwości lampy 6550 (i jej odpowiednika – KT88) pozwalają wzmacniaczowi generować dynamiczną, bogatą, pełną barw scenę spektaklu muzycznego. Mocny, dobrze kontrolowany bas uzupełnia obraz.


Haiku-Audio SELENE 6550

SELENE EL34

PLN 15 700 .00

Lampy: 3x6SN7, 4xEL34
Moc: 30W, Class A.


Selene EL34 A to propozycja dla wielbicieli otwartej, przestrzennej prezentacji. Przejrzyste, przestrzenne detaliczne brzmienie, wsparte solidną soczystą, ciepłą prezentacją środka pasma i dobrym basem pozwala cieszyć się muzyką. Naturalna muzykalność, piękna prezentacja średnich tonów i stosunkowo wysoka moc urządzenia pozwala łączyć go z całym szeregiem zestawów głośnikowych o skuteczności od 87dB wzwyż.


Haiku-Audio Selene EL34

SELENE 6B4G

PLN 17 900 .00

Lampy: 3x6SN7 4x6B4G.
Moc: 12W, Class A.


SELENE 6B4G to wzmacniacz wyrafinowany. Jest to triodowy, bezpośrednio żarzony (DHT), przeciwsobny (Push-Pull) wzmacniacz lampowy pracujący w klasie A, nawiązujący do najlepszych urządzeń z początku ery wysokiej jakości dźwięku. 6B4G to trioda żarzona bezpośrednio (DHT), ceniona przez wielbicieli pięknych brzmień za niezwykle klarowną i precyzyjną prezentację oraz bardzo muzykalny charakter. Nie bez znaczenia jest także, w odpowiedniej aplikacji, umiejętność przedstawienia wieloplanowej stereofonii. Selene 6B4G A to wzmacniacz niezwykły – od pierwszej chwili wciąga słuchaczy w prezentowaną przestrzeń muzycznego spektaklu, jest niezrównany w kreowaniu misternego realizmu sceny, barwy i muzycznych emocji. Wzmacniacz jest znakomitym partnerem dla wszystkich wysokoskutecznych zespołów głośnikowych od 91 dB wzwyż, prezentując piękne, naturalne brzmienia instrumentów. Fenomenalnie współpracuje ze kolumnami z epoki.


Haiku-Audio SELENE 6B4G

SELENE P (Powerstage)


+48 726-738-358

Lampy: 2x6SN7, lampy mocy do uzgodnienia
Moc: do uzgodnienia


Każdy wzmacniacz Haiku-Audio może zostać wyprodukowany w wersji końcówki mocy. Nasze końcówki mocy świetnie się czują w towarzystwie Haiku-Audio IRIS Line. IRIS Line to lampowy przedwzmacniacz liniowy posiadający zdalne sterowanie głośnością i lampową regulację barwy dźwięku. Dla właścicieli nowoczesnych, niskoskutecznych zestawów głośnikowych polecamy SELENE KT150 P + IRIS Line. Wielbiciele brzmienia BBC (Spendor, Harbeth, Rogers, etc.) na pewno będą mieli mnóstwo radości korzystając z zestawienia SELENE 6550 (KT88) z przedwzmacniaczem IRIS. Wysokoskuteczne kolumny, na przykład Klipsh z serii Classic, lub Tannoy vintage będą doskonałym partnerem dla SELENE 6B4G lub 6L6. Należy pamiętać, że dobór mocy wzmacniacza do skuteczności kolumn jest ważnym aspektem wymarzonego zestawu, ale bywają od tej zasady wyjątki tak cudowne, że warto eksperymentować.


Haiku-Audio SELENE 6550 P